Czy mogę wykonać tatuaż w dniu testów alergicznych?

Dzień dobry. Czy mogę mieć wykonywany tatuaż w tym samym dniu, w którym mam wykonywane skórne testy alergiczne? Czy jest jakiś okres czasu, który muszę odczekać między tymi zabiegami?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nie znajduje się specjalnych przeciwwskazań co do przeprowadzania testów alergicznych tego samego dnia co wykonanie tatuażu. Wszystko zależy też od tego, w którym miejscu na ciele będą one robione. W przypadku, gdy miejsca są te same, mogą wystąpić pewne komplikacje, ponieważ skóra może być zaczerwieniona i pokryta bąblami, co może utrudniać wykonanie tatuażu. Apelujemy też o wcześniejszy kontakt z lekarzem zlecającym testy, czy on nie widzi jakiegoś specjalnego przeciwwskazania.

Istnieją pewne stany, które wykluczają zrobienie tatuażu, należą do nich między innymi: choroba hemofilii, łuszczyca, niektóre wady serca, schorzenia układu krążeniowego, czy wysoka gorączka.

Po wykonaniu tatuażu mogą wystąpić powikłania, są nimi na przykład: różne infekcje skórne, reakcje alergiczne czy stany zapalne. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek z nich, powinna się Pani natychmiast zgłosić do lekarza.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym tatuaży:

https://uroda.abczdrowie.pl/tatuaze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.