Czy mój wynik hormonów wskazuję na konieczność leczenia?

Szanowni Państwo, jestem w 16 tygodniu ciąży. Pół roku przed zajściem w ciążę TSH miałam na poziomie 1,98, teraz w 16. tygodniu ciąży wynosi 3,17, a fT4 jest na poziomie 14,5. Czy jest to wynik prawidłowy czy należy jednak wdrożyć leczenie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wynik jest nieprawidłowy i wymaga leczenia. Sugeruję pilnie udać się do swojego lekarza prowadzącego.