Czy możliwe jest, aby kawałek przegryzanego surowego makaronu utknął w przełyku lub w gardle?

Czy możliwe jest aby kawałek przegryzanego surowego makaronu spaghetti utknął w przełyku lub w gardle? A jeśli tak czy powinien on rozpuścić się w wilgotnym środowisku wewnątrz przełyku/gardła? Wczoraj przegryzłem kilka kawałków, po ok 3 godz zjadłem gotowane jajko i parówki (na surowo) i mam uczucie ciała obcego w górnej części przełyku/gardła. Czy taka sytuacja jest możliwa? Mam też kłopoty ze stresem (może to być pomocne informacja).

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Jeśli chodzi o uczucie ciała obcego to może ono ulec zaklinowaniu zarówno w gardle jak i przełyku (choć w przełyku jest to mniej prawdopodobne). Jeśli nadal będzie Pan miał problemy z przełykaniem lub będzie Pan odczuwał duszność, kaszel lub pojawią się inne objawy - należy się z konsultować z lekarzem.