Czy można przyjąć hydroksyzynę po operacji na zaćmę?

mam pytanie czy jak miałam w 3 listopada oberacje na zaćme pęczniejącą to czy moge przyjąć ten lek mam komunie syna 28 maja i sie stresuje lek chciałabym przyjąć w niedziele lecz nigdy go nie brałam dostałam 3 tabletki od koleżanki przyjmowałam jedynie nerwomiks ale on jest ziołowy i na mnie nie działa

Witam,

Hydroksyzyna występuje w tabletkach po 10 i 25 mg. Generalnie powinno się ją ostrożnie stosować u osób z jaskrą- jednak dotyczy to wyższych dawek (dobowe dawki maksymalne mogą sięgać 150 mg i więcej) oraz w sytuacji gdy przyjmuje się lek na stałe. W sytuacji stosowania doraźnego nie ma większego ryzyka- proponuję doraźnie 10 mg lub 1/2 tabl 25 mg- jeśli nie będzie efektu można przyjąć dodatkowe 10 mg (lub dodatkowe 1/2 tabl 25 mg).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Nie jest najlepszym pomysłem "przyjmowanie leków od koleżanek"! Jaki jest nominał tejże Hydroksyzyny 10 czy 25 mg. Hydroksyzyna jest "słabym uspokajaczem" i przy jednorazowym przyjęciu nic się nie stanie.
Powodzenia
W. Łuczkowski.