Czy normalne jest uczucie swędzenia u osoby po dłutowaniu zęba?

Witam.Jestem 36 godzin po dlutowaniu ósemki prawej dolnej częściowo zatrzymane ułożone poziomo.Zabieg wykonany w szpitalu. Bez komplikacji.Przepisano mi antybiotyk, probiotyk, zalecono leki przeciwbólowe i po 48g przeplukiwanie jamy ustnej roztworem z Eludril.Mam 3 lub 4 szwy nierozpuszczalne do sciagniecia za 7dni.Od kilku godzin mam dziwne uczucie swędzenia,lekkiego szczypania.Czy jest to naturalne odczucie procesu gojenia czy coś może się źle dziać?miejsce szycia nie jest zaognione

Piotr Brzezik

Witam,
opisane przez Panią objawy często towarzyszą procesowi gojenia, mogą być także powodowane drażnieniem błony śluzowej przez szwy. O ile nie występują zwiastuny stany zapalnego takie jak ból czy zaczerwienienie nie ma powodów do obaw. Proszę pamiętać o właściwej higienie - stosowaniu płukanek na bazie chlorheksydyny (wspomniany przez Panią Eludril, nie dłużej niż przez 2 tygodnie!), po 7 dniach okolicę operowaną należy oczyszczać za pomocą szczoteczki o bardzo miękkim włosiu, do kupienia w aptece. Jeżeli objawy będą się utrzymywać, proszę o nich poinformować lekarza, który będzie zdejmował szwy.