Czy operacja krzywej przegrody nosowej i skrzywienie nosa zewnętrznego można przeprowadzić na NFZ?

Czy jeśli mam skrzywienie przegrody nosowej wraz ze skrzywieniem nosa zewnetrznego (cześć kostna) to taki zabieg może być zrefundowany przez NFZ również w części estetycznej czyli zabieg nosa zewnętrznego?

Tak może być zrefundowany przez NFZ zabieg na nosie zewnętrznym ponieważ jego zniekształcenie wpływa nie tylko na jego estetykę ale również i to w głównej merze na jego sprawność i wydolność oddechową niezbędną do prawidłowego funkcjonowania górnych dróg oddechowych.Ale zabieg naprawczy nosa zewnętrznego wymaga już większego zabiegu i wprawnej ręki doświadczonego laryngologa z zakresu chirurgii plastycznej w dobrym ośrodku kklinicznym.