Czy pierwszy stosunek płciowy ma wpływ na długość cyklu miesiączkowego?

Witam! Chciałabym zapytać, czy po odbyciu pierwszego stosunku płciowego (29.10.2011) może spóźniać się okres? Zrobiliśmy to z chłopakiem, zabezpieczając się prezerwatywą, prawdopodobnie miałam wtedy dni niepłodne (data pierwszego krwawienia ostatniej miesiączki 12 październik 2011, 5 dni krwawienia, 25 dni cykl). Wytrysk nastąpił na zewnątrz, nie we mnie. Wiem, że dziś przypada 1 dzień okresu, ale zawsze miałam cykl regularny. I przed pierwszym dniem krwawienia bolał mnie brzuch, a teraz nic. Czy to może być wina stresu? A mimo to, proszę o poradę - czy istnieją takie przypadki, że po pierwszym razie okres się spóźnia? Jeśli tak, to jak długo może to potrwać? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam (mam 19 lat).

Witam serdecznie!

Pierwszy stosunek nie powinien wpływać na długość cyklu. Często obserwowane zmiany długości cyklu spowodowane są w tych przypadkach stresem i obawami o ciążę. W Pani przypadku, ryzyko ciąży jest znikome, dlatego wydaje się, że nie ma podstaw do wykonywania testu.
Opóźnienie miesiączki o kilkanaście/kilkadziesiąt godzin nie budzi niepokoju. Wydaje się, że krwawienie może pojawić się w każdym momencie.
Jeżeli miesiączka nie pojawi się w przeciągu 14 dni wskazane będzie kontrolne wykonanie testu ciążowego oraz udanie się na konsultację ginekologiczną.

Pozdrawiam