Czy piperyna powoduje utratę wagi?

Czy to prawda, że piperyna powoduje znaczące wyszczuplenie i utratę wagi? Doczytałam, że jako substancja - piperyna jest oznaczony jako szkodliwy dla zdrowia i środowiska naturalnego.

Magdalena StusiĹska

Piperyna to substancja która naturalnie wystepuje w pieprzu czarnym- stosowana w umiarze nie powinna szkodzić, jednak lepiej zastanowić się nad innymi metodami utraty wagi.