Czy po 18 dniach od stosunku wynik testu ciążowego jest miarodajny?

Witam. Czy test wykonany w 18 dni po niezabezpieczonym stosunku może pokazywać mylny negatywny wynik (poranna próbka, test quick view)? W tym cyklu brałam E*** i mimo ujemnego wyniku testu - nadal nie mam miesiączki…

Dziękuję bardzo, pozdrawiam.

Witam!

Stosowanie antykoncepcji postkoitalnej może spowodować opóźnienie miesiączki. Test ciążowy wykonany od 14 dni po stosunku powinien być miarodajny. Jednak domowe testy ciążowe nie są na 100% wiarygodne. Dla pewności można powtórzyć test lub wykonać oznaczenie hCG we krwi w laboratorium (zacznie bardziej wiarygodna metoda).

Proponuję poczekać tydzień od przewidywanego terminu miesiączki. Jeżeli do tego czasu okres nie wystąpi, powinna Pani powtórzyć test ciążowy.