Czy podane wyniki EKG 11-latka wskazują na konieczność zaprzestania pływania?

Witam Dzisiaj byłam na EKG z moim 11 letnim synem. Otrzymał taki zapis: przerost lewej komory - tylko amplit.kryt zapis EKG na pograniczu normy. Syn trenował 5 lat pływanie (3 czasami 4 razy w tygodniu po 50 minut). W tym roku chcieliśmy zwiększyć godziny pływania do 5 razy w tygodniu po godzinie, bo namawiał nas instruktor (częstsze uczestnictwo również w zawodach pływackich) Rozmowę z lekarzem od medycyny sportowej mamy dopiero za dwa tygodnia, a w ciągu tygodnia mamy dać znać instruktorowi czy syn częściej może chodzić na basen. Teraz się zastanawiam czy w ogóle możliwe jest chodzenie na basen czy powinnam zrezygnować i wypisać syna? Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem co robić

Uprawianie wyczynowo sportu wiąże się właśnie z przerostem LK, trzeba wykluczyć kardiomiopatię robiąc ECHo serca. na razie nie zwiększałabym ilości treningów. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.