Czy podczas wychodzenia z diety uniknę efektu jojo?

Witam. Jestem w trakcie odchudzania schudłam już 5 kg w ponad miesiąc, chciałam się tylko dowiedzieć czy przy wychodzeniu z diety czyli dodając 100 kcsl tygodniowo do mojego prawidłowego zapotrzebowania uniknę efektu jojo?

Dzień dobry,

nie wiemy w jaki sposób udało się Pani schudnąć, aczkolwiek powolne rozszerzanie diety zazwyczaj dobrze się sprawdza, aby zapobiec efektowi jo-jo

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam serdecznie,
nie piszę Pani nic na temat zastosowanej diety odchudzającej, nie wiem czy była bardzo rygorystyczna, prawidłowo zbilansowana itp. Nie mniej jednak powolne wychodzenie z diety, rozsądne zwiększanie kaloryczności o około 100 kcal tygodniowo oraz racjonalne rozszerzanie menu najczęściej chroni przed efektem jo-jo.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk