Czy aktywność fizyczna pomaga w pozbyciu się efektu jojo?

Witam, mam 16 lat, ważę 51 kg i mam 166 wzrostu. Chciałabym zapytać, czy jeżeli skakałabym na skakance (w celu schudnięcia w niektórych partiach ciała) załóżmy przez miesiąc, a potem już nie to pojawiłby się efekt jojo?
16 LAT ponad rok temu

Witam ciepło,

To, czy efekt jo-jo wystąpi zależy od bilansu energetycznego (ilości kcal dostarczanych wraz z pożywieniem i spalanych w ramach aktywności życiowej i fizycznej).
Duży wpływ wywierają wcześniej podejmowane znaczne restrykcje kaloryczne (prowadzą do obniżenia tempa metabolizmu).
W Twoim wieku zdecydowanie odradza się stosowanie diet odchudzających.
Aktywność fizyczna chroni przed wystąpieniem efektu jo-jo.
Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć w pełni na Twoje pytania, ponieważ to, czy jo-jo wystąpi czy nie, zależy także od energetyczności diety.

Pozdrawiam