Czy poziom prolaktyny w czasie cyklu powinien być na tym samym poziomie?

czy poziom prolaktyny w czasie cyklu powinien być na tym samym poziomie?na 7 dni przed miesiączką miałam ponad 57.9 ng/ml co to oznacza?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, poziom prolaktyny moze mieć rożne wartości w cyklu chociaż sa opinie ze nie ma znaczenia kiedy sie go wykonuje ( cześć radzi żeby wykonywać w 18 dniu). Wynik wydaje sie pomimo wszystko zbyt wysoki. Zalecam konsultacje z lekarzem ginekologiem endokrynologiem. Pozdrawiam