Czy problemy z pęcherzem moczowym mogą mieć wpływ na ewentualną ciążę bądź starania?

Witam, mam częste problemy z pęcherzem, a dokładnie z zapaleniem. Czy może mieć to wpływ na ewentualną ciąże bądź starania?

Redakcja abcZdrowie

Niepowikłane zakażenia pęcherza moczowego są częstą chorobą wśród młodych, aktywnych seksualnie kobiet. Warto omówić ze swoim ginekologiem niefarmakologiczną profilaktykę tych infekcji. Nie powinny mieć one negatywnego wpływu na skuteczność starań o dziecko i rozwój ewentualnej ciąży jeśli są dostatecznie szybko i skutecznie leczone. Ciąża sprzyja niestety powstawaniu zakażeń układu moczowego i w tym okresie szczególnie starannie należy je leczyć.