Czy suplementy diety powinny być stosowane?

Witam. Mam pytanie dotyczące suplementów. Nie wiem czy sobie bardziej szkodzę czy pomagam. Jem normalnie i ruszam się. Mam 32 lata i jestem kobietą. Od kiedy biorę nie choruję. Mąż był już chory cztery razy a ja nie zaraziłam się od niego. Codziennie biorę Eutyrox ( bo muszę, mam chorą tarczyce) jedną tabletkę z Witaminą D3 (VIMONT WITAMINA D3 FORTE, 2000iU) oraz jedną tabletkę Rutyny z witaminą c. (Rutyna 60 mg, witamina C 25 mg).

Lek. Paweł Szadkowski

Preparaty wit. C nie mają udowodnionego działania poprawiającego odporność. Wit. D3 jest zalecana w dawkach profilaktycznych (u osób nieotyłych 1000 IU/d) w sezonie jesienno-zimowym.