Czy ta tabletka mogła opóźnić wystąpienie krwawienia?

Dzień dobry, podczas brania tabletek w tym miesiącu zażyłam lek który mógł osłabić ich działanie jednorazowo. W związku z tym 2 dni po współżyciu zażyłam tabletkę po i mam pytanie dotyczące krwawienia z odstawienia, które jeszcze nie wystąpiło. Czy możliwe jest że jest to skutkiem wzięcia tabletki ellaone?? Jest też dopiero 2 dzień więc może też się za bardzo zamartwiam, pozdrawiam :)

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, tak zwana tabletka dzień po, czyli Escapelle może powodować opóźnienie wystąpienia krwawienia z odstawienia tak jak i miesiączki (przeważnie do około tygodnia). Ten lek często przyczynia się do wystąpienia zaburzeń hormonalnych, plamień, wymiotów, biegunek, wywołuje tkliwość piersi. Na razie nie ma Pani powodów do zmartwień w związku z brakiem krwawienia, ponieważ najprawdopodobniej tabletka zadziałała prawidłowo i przesunęła ewentualną owulację, która miałaby wystąpić. Dodatkowo proszę pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu w postaci prezerwatywy przez kolejny tydzień od dnia słabszego działania antykoncepcji.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/escapelle-czy-ellaone-czym-sie-roznia

https://portal.abczdrowie.pl/pigulka-dzien-po-cena-kiedy-stosowac-ellaone-escapelle

https://portal.abczdrowie.pl/ellaone-co-naprawde-wiemy-o-tabletce-dzien-po

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.