Czy ten opis rezonansu kręgosłupa może mieć związek z moimi dolegliwościami?

Dzień dobry, Opis z rezonansu:' zwyrodnieniowe wyciągnięcie kostne na tylno-lewobocznych krawędziach trzonów kręgów c4, c5, c6 modeluje nieco worek oponowy.' Od dłuższego czasu nękają mnie zawroty głowy, ale nie dość typowe tzn dzieje się to podczas przekręcania głową w lewo lub w prawo, bądź na boki. Właśnie to poruszanie powoduje uczczucie zawrotu i opóźnionego wzroku coś w rodzaju oczoplasu. Pojawiły się dodatkowo szumy uszne. Objawy nasilają się bądź maleją, jednakże są bardzo częste. Dodam, że często pogorszenie odbywa się po przebudzeniu. Czy powyzszy opis z rezonansu może być związany z dolegliwością, jaki lekarz najlepiej oceni sytuację?

Raczej ma to związek ale nie przedstawiła pani całego opisu mr. Trzeba przeprowadzić normalne badanie ortopedyczne i neurologiczne. Ew doppler tt. szyjnych . Testy na tętnice kręgowe. Przyda się też badanie rtg odcinka szyjnego.