Czy to jest normalne, że trwa to tak długo?

Jestem prawie 3 miesiące po porodzie bliźniaków przez cc, trwa moja pierwsza miesiączka, ale niepokoi mnie czas, dzisiaj krwawię już 11 dzień i nie zanosi się że to koniec, okres jest bardziej obfitszy niż był mój normalny, ale totalnie bezbolesny. Dodam, że biorę również tabletki dwuskładnikowe. Czy to jest normalne, że trwa to tak długo?7

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po porodzie miesiączki mogą zmienić swój charakter oraz czas trwania i nie jest to niczym niepokojącym.

Wspomina Pani o przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych, które również zapewne wpłynęły na obecność krwawienia. Podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej bardzo często pojawiają się nieregularne plamienia oraz krwawienia. Dzieje się tak zwłaszcza w pierwszych miesiącach stosowania.

Jeśli krwawienie nie ustanie, proszę skontaktować się z ginekologiem, aby sprawdził, czy wszystko jest w porządku.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-krwawienie-przy-tabletkach-mercilon,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienie-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzone-krwawienie-przy-tabletkach-naraya-plus.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.