Czy to może w jakiś sposób zaszkodzić kobiecie w ciąży lub jej dziecku?

Dzień dobry, Czy odór od zdechłej myszy może w jakiś sposób zaszkodzić kobiecie w ciąży lub jej dziecku? Od dwóch dni śmierdziało w sypialni dzisiaj smród jest tak nieznośny, że to nie może być nic innego jak zdechła mysz. Przeszukaliśmy wszystko i musi ona być pod podlogą. Postanowiliśmy, że póki co będziemy spać w innym pomieszczeniu i pewnie zajmie nam, zanim ją znajdziemy. Staram się nie wchodzić do sypialni i zwracam uwagę żeby były tam zamknięte drzwi ale i tak się obawiam o nasze zdrowie. W tym momencie to 18 tc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej nie mają Państwo powodów do obaw.

Przede wszystkim nie ma pewności, że odczuwany odór ma związek z obecnością martwego zwierzęcia. Jeśli tak, to – jak sama Pani wspomina – musi ono znajdować się pod podłogą, a więc nie mają Państwo z nim bezpośredniej styczności.

Martwe zwierzęta mogą wydzielać odór potencjalnie szkodliwy dla zdrowia i wpływać na układ oddechowy, jednakże nie powinno mieć to bezpośredniego wpływu na Pańską ciążę.

Jeśli mimo to odczuwa Pani niepokój, warto porozmawiać o tej sytuacji z ginekologiem bądź zmienić na jakiś czas lokum.

Inne pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moje-dziecko-moglo-zarazic-sie-wscieklizna-od-zdechlej-myszy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-przeniesienia-wscieklizny-po-kontakcie-z-martwa-mysza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zakazic-sie-wscieklizna-z-powietrza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.