Czy to przedwczesna ciąża czy też nie pękł pęcherzyk Graffa?

Witam.

Od czterech dni pobolewa mnie dolny odcinek brzucha, przypomina to tak jakby miała pierwszy dzień okres, uporczywe skurcze ukłucia i pobolewania po prawej stronie, ale i też trochę po lewej. Nasila się przy długim staniu lub siedzeniu.

Od ponad tygodnia spóźnia mi się okres i bardzo mnie to niepokoi dodam, że zrobiłam test ciążowy i wynik był ujemny. Zastanawiam się czy jest możliwość, abym była w ciąży czy też przyczyną może być niepęknięty pęcherzyk Graffa?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Prawdopodobnie doszło do jednorazowego zaburzenia hormonalnego, w wyniku którego nastąpiło opóźnienie owulacji. Pani objawy wskazują na nadchodzącą miesiączkę. Jeżeli miesiączka się nie pojawi może Pani powtórzyć test ciążowy, o ile kochała się Pani w tym cyklu. Jeżeli problem będzie się powtarzał w kolejnych cyklach proszę się udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!