Czy w celu usunięcia szwów pooperacyjnych u chirurga w gabinecie prywatnym potrzebny jest wypis ze szpitala i wynik histopatologiczny?

czy aby usunac szwy pooperacyjne u chirurga w gabinecie prywatnym potrzebny jest wypis ze szpitala i wynik histopatologiczny?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zazwyczaj nie jest to niezbędne ale warto mieć te wyniki ze sobą. Sposób operacji ma związek z gojeniem się rany pooperacyjnej i w przypadku wątpliwości czy szwy można już ściągnąć karta informacyjna jest wtedy źródłem informacji dla lekarza.