Czy wystąpi krwawienie po odstawieniu tabletek i ewentualnym zapłodnieniu?

Witam!
Chciałam zapytać o pewną rzecz. Czy jeśli w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych dojdzie do zapłodnienia, dzień przed planowanym krwawieniem, to czy organizm zdąży zareagować? Tzn. czy krwawienie wystąpi?
Jeśli tak, to ile dni wcześniej musiałoby dojść do zapłodnienia, by krwawienie nie wystąpiło? I ile dni po współżyciu musiałoby wystąpić krwawienie (planowe), żeby mieć pewność, że nie jest się w ciąży?

Witam serdecznie!
Najwiarygodniejszą metodą oceny ewentualnego zapłodnienie jest wykonanie testu ciążowego.
Niestety nie ma jednoznacznych odpowiedzi na Pani pytania.
Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie, szansa na ciążę jest minimalna. Zapłodnienie na dzień przed miesiączką nie jest możliwe, jako że owulacja zachodzi na 14 dni przed wystąpieniem krwawienia.
W przypadku stosowania tabletek jest ona dodatkowo zniesiona. U niektórych Pań w pierwszych miesiącach ciąży występują krwawienia w przewidywanych dniach potencjalnej miesiączki.
Pozdrawiam