Czy zapalenie rogówki może przebiegać bez objawów silnego zaczerwienienia?

Witam, czy zapalenie rogówki może przebiegać bez objawów silnego zaczerwienienia, światłowstrętu, łzawienia? Wczoraj miałam uczucie ciała obcego w oku- lekarz okulista na pomocy doraźnej stwierdził, że skoro mam opryszczkę wargową, to przeniosła się ona na oko; dziś brak bólu, "suche oko", lekkie zaczerwienienie; brak innych objawów. Stosuję Virgan miejscowo i heviran doustnie. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, istnieje taka możliwość jednakże bez wykonania badania nie mogę stwierdzić jaka powinna być diagnoza. Proszę o ewentualna ponowną wizytę u okulisty gdyby nie dochodziło do poprawy. Pozdrawiam.