Czy zbyt duży apetyt i skłonność do słodyczy może być wynikiem nadczynności tarczycy?

Witam, ważę 62 kg, lat 22, kobieta. Jestem mamą półtorarocznej córeczki. Mój problem jest następujący: otóż w czerwcu wykryto u mnie dosyć dużą nadczynność tarczycy, zaczęłam przyjmować leki i jak na razie nie tyję bardziej. Chcę schudnąć do 58 kg, nie chcę słyszeć, że to mało! Bo ja się źle czuję z obecną wagą, ale nie potrafię, bo non stop chce mi się jeść. Nie wiem, czy to przez leki , ale jak nie raz czegoś nie zjem, to mam ogromne zawroty głowy i dudnienie w uszach i siłą rzeczy muszę zjeść. Zaznaczę też, że się nie głodzę, bo jestem z tych, co kochają jeść. Kolejnym moim problemem jest uzależnienie od słodyczy, mogłabym normalnie pobić męża, jakby on sam zjadł czekoladkę nie dajśc mi. Proszę o fachową odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Skłonność do słodyczy oraz zawroty głowy w okresie między posiłkami, nie są objawami właściwymi dla nadczynności tarczycy. Nadczynność tarczycy zwykle powoduje duże spadki wagi, choć nie napisała Pani nic więcej o rozpoznaniu.

Być może cierpi Pani na subkliniczną postać choroby, a w tej sytuacji objawy sa niespecyficzne. Proponowałabym udać się do doświadczonego specjalisty endokrynologa. Być może umiłowanie do słodyczy ma u Pani podłoże wyłącznie fizjologiczne.