Czym są białe grudki na penisie?

Mam 17 lat, od kilku lat na moim penisie pojawiły się białe góreczki. Nie współżyłem dotąd z żadną kobietą. Nie ma objawów pieczenia, swędzenia, zaczerwienienia, nie boli. Na początku było ich mało, poniżej grzybka, z czasem powoli przeniosło się to coś na skraj grzybka. Proszę o pomoc, jakieś informacje. Czy to jest groźne jak to leczyć i czy jest to wyleczalne? Z góry bardzo dziękuję.

Witam serdecznie!

Przyczyną Pana dolegliwości może być infekcja grzybicza lub innego pochodzenia. Jednak być może ze względu na długi okres czasu występowania dolegliwości i pojawienie się zmian w okresie dojrzewania zmiany mogą mieć charakter fizjologiczny i być na przykład prosakami.

Niestety bez badania nie da się tego stwierdzić. Aby postawić rozpoznanie i zalecić leczenie konieczne jest badanie lekarskie i dokładne zebranie wywiadu.
Wizyta u lekarza jest konieczna. Może Pan udać się na przykład do dermatologa.
Dobrze gdyby porozmawiał Pan na ten temat z rodzicami, na przykład z Tatą.

Pozdrawiam