Dlaczego łapie mnie atak w klatce piersiowej?

Witam jestem w 38 tc od kilku dni łapie mnie atak w klatce piersiowej kujacy ból jak chwyci to ból promieniuje mi w kręgosłup i idzie w dół a przy tym jest jak by mi ktoś w mózg szpilki wbijał położna mówiła że mam do rodzinnego się zgłosić żeby zrobił mi ekg . Strasznie się mecze że ciężko jest mi powietrze złapać bo boli mnie w klatce piersiowej nie ukrywam że boję się porodu u bym chciała mieć cc

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani objawy mogą być spowodowane chorobami serca np. zaburzeniem rytmu, również mogą być spowodowane zatorowością płucną. Niezbędna jest wizyta u lekarza. Jeżeli ból jest bardzo silny to powinna Pani udać się na izbę przyjęć lub sor.