Dlaczego mam ból brzucha i pleców?

Witam. Od dłuższego czasu miewam pewien problem. Boli mnie brzuch i jednocześnie nasila mi się ogromny ból pleców. Czasami przechodzi mi to po godzinie, a czasami męczy kilka godzin. Zmagam się z tym już długo, byłam u lekarza, ale sam lekarz nie wiedział co mi może dolegać. Czasami ten ból mija i daje spokój na dłuższy czas, ale później jak już zacznie boleć, to odczuwam ból non stop, czasami mocniej, czasami mniej. Nie wiem, czy to ma związek z torbielem może, który mam na jajniku też o którym się dowiedziałam rok temu. Proszę o jakieś informacje co mogłoby być przyczyną. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zdecydowanie Pani dolegliwości wskazują na związek z torbielą jajnika lub inną nieprawidłowością w obrębie narządu rodnego. Sugeruję, by niezwłocznie zgłosiła się Pani do ginekologa – konieczne jest badanie USG TV, by ustalić czy torbiel nie powiększyła się lub nie pękła oraz czy nie występuje stan zapalny w obrębie dróg rodnych. O leczeniu torbieli jajnika przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-torbieli-jajnika-wyczekiwanie-leczenie-hormonalne-zabiegi-operacyjne.

Proszę pamiętać, że ból nigdy nie występuje jako choroba sama w sobie – zawsze jest sygnałem ostrzegawczym wysyłanym przez organizm, by poinformować, że dzieje się coś złego. Gdy ból jest silny albo ma charakter nawrotowy, to zdecydowanie nie należy zwlekać z wizytą u lekarza. Proszę poczytać o powikłaniach związanych z torbielami: https://portal.abczdrowie.pl/powiklania-torbieli-jajnika-pekniecie-skrecenie-problemy-zwiazane-z-ciaza.

Być może istotny będzie dla Pani także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-przydatkow-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.