Dlaczego w ciąży boli żołądek?

Witam jestem w 31tygodniu ciąży ...już od kilku dni chyba dziecko uciska mi na żołądek i trochę mnie pobolewa jest to dziwne uczucie .Ciąża jest już trzecia wiec wiem jak powinna wyglądać ciąża ale każda jest inna..ale to nie oto chodzi a o ten żołądek czemu tak jest???

Lek. Tomasz Budlewski

jest możliwe iż dochodzi do ucisku żołądka przez powiększającą się macicę, lecz w badaniu także należy sprawdzić inne możliwości. proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciążę, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.