Dlaczego zamiast skrócić się czas plamień dzięki luteinie ten czas się przedłużył?

Witam! Biorę luteinę już 3 cykl bez przerwy 3x1, ponieważ mam plamienia przedmiesiączkowe. Proszę mi powiedzieć dlaczego zamiast skrócić się czas plamień dzięki luteinie ten czas się przedłużył z 3 dni do 6 dni. tzn bez brania luteiny plamiłam średnio 3 lub 4 dni przed miesiączką a tera przy braniu już 6 dni przed zaczynam plamić i wcześniej były to skąpe plamienia a przy braniu są dość obfite (od żywej czerwonej krwi przez brązowe plamienia) i pobolewają mnie jajniki. Dziękuję za pomoc!

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza ginekologa aby rozszerzyć diagnostykę