Dostępność leków nieuzależniających leczących nerwicę lękową

Witam Serdecznie,choruję na zaburzenia lękowe czyli tak zwaną nerwicę lękową. Na początku tego roku objawy tej choroby tak się nasiliły że konieczne było leczenie farmakologiczne u psychiatry (Alprox, Cital), obecnie jest lepiej leki biorę doraźnie i chodzę na terapię do psychologa,czasem jeszcze miewam gorsze dni. W jaki jeszcze sposób mogę sobie pomóc aby choroba nie powróciła? Czy są dostępne naturalne nieuzależniające leki na moją chorobę? Małgorzata.

Witam,
proszę Pani oba te pytania najlepiej zadać lekarzowi lub terapeucie, to ważne, żeby być w dobrej współpracy z obojgiem specjalistów. Dla psychoterapeuty fakt, że odczuwa Pani potrzebę dodatkowego wsparcia w gorsze dni może być ważną informacją, warto także żeby i lekarz to wiedział, ustalenie odpowiedniego leczenia, szczególnie w psychiatrii, gdzie diagnoza oparta jest przede wszystkim na rozmowie, bardzo zależy od pełnej współpracy lekarz-pacjent. Zachęcałabym do rozwiązywania tych kwestii z osobami, które Pani pomagają, myślę, ze przyjmą Pani informacje z otwartością. Pozdrawiam.