Duszności a prawidłowe wyniki spirometrii i RTG płuc

Dzień dobry. Mam problemy z dusznościami, od 3 tygodni losowo, w większość dni ciężej mi się oddycha, trudniej łapie powietrze. Jest to dosyć uciążliwe. Innych objawów nie mam. Paliłem 10 lat, dlatego poszedłem do pulmonologa, zrobiono mi spirometrie i RTG, ale wszystko było w porządku. Lekarz powiedział, że moje płuca i oskrzela mają się dobrze. Co to może być? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli schorzenia układu oddechowego zostały wykluczone, opisana duszność może mieć podłoże kardiologiczne lub też psychogenne. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Pana, zanalizuje wyniki dotychczasowych badań oraz wdroży dalsze postępowanie.