Dystrofia mięśniowa u partnera a możliwość starań o dziecko

Witam, moj partner choruje na dystrofię mięśniową, jest po operacjii ramienia ale niestety choroba raczej bedzie sie rozwijac, chcialam zapytac czy sa jakiekolwiek szanse zebysmy mogli starac sie dzidzie,oczywiscie nie chce narazac naszego potomka na to samo cierpienie, wiec chcialam zapytac czy robiac badania genetyczne wykaza one 100% pewnosci no i jesli okaze sie ze niestety te zle geny bylyby przenoszone to jakie inne opcje mialabym na to by moc starac sie o zdrowego dzieciaczka..

Wszystko zależy od tego, jaka to dystrofia mięśniowa (jest ich kilkadziesiąt). Na podstawie Pani opisu nie można powiedzieć, jaka to dystrofia. W wielu przypadkach jednak można i powinno się zrobić badanie genetyczne. Radzę więc zgłosić się do Poradni Genetycznej.