Działanie Microgynonu a Amoksiklav

Drugie opakowanie microgynonu. od 14-17 tabletki zazywanie amoksiklavu dozylnie. petting w ktrych moglo dojsc do przeniesienia w 5 dzień od odstawienia. tabletka z trzeciego oopakowania przyjeta po 7 dniowej przerwie. jakie ryzyko ciazy? (petting, mogla zostac wprowadzona znikoma ilosc nasienai na palcu)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Amoksiklav jak najbardziej obniża skuteczność antykoncepcji. W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest jednak znikome - nie ma powodów do niepokoju.