W jakich przypadkach można w 100% wykluczyć ciążę przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej?

Biore 3 opakowanie Microgynonu 21. W trakcie drugie byla dosc dziwna sytuacja, wzelam druga z 9h opoznieniem, a 5 dni pozniej, po 7 tabletce byl petting i mogla dostac sie na palcu znikoma ilosc. 4 tygodnie po tej sytuacji bylam u lekarza, ktory powiedzial ze nic nie widzi, endo cienkie. 2 tyygodnie pozniej rowniez poszlam,poniewaz miala zyly na piersiach i bialy sluz. powiedzial, ze do tygodnia powinnam dostac krwawienie.odstawilam tabletki 2 dni temu. bola mnie piersi.czy moge wykluczyc ciaze?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podkreślając słowo PRAWDOPODOBNIE z dużym prawdopodobieństwem ciążę można wykluczyć. Opóźnienie do 12h nie zmniejsza ochrony antykoncepcyjnej.