Gimnastyka po operacji przepukliny pachwinowej

Dzien dobry, czy moge ropoczac gimnastyke domowa (pompki, brzuszki) by wzmocnic miesnie brzucha po operacji przepukliny pachwinowej lewostronnej metoda Lichtensteina? W pozniejszym czasie zamierzam wlaczyc rekreacyjne bieganie. Zabieg mial miejsce 7 listopada. Stan po zabiegu i obecnie bez powiklan. Samopoczucie dobre. Jedynie slabe bole w okolicach naciecia brzucha. Z wyrazami szacunku. Jarosław

Witam!
Oczywiście,że można zacząć ćwiczenia na początku delikatnie, następnie można po trosze dokładać. Dozowanie wysiłku jest dość indywidualne to organizm pacjenta w tym wypadku da znać, kiedy dość a kiedy można dołożyć. W każdy bądź razie po takim czasie nie zrobi Pan sobie krzywdy.
Pozdrawiam

Koniecznie proszę zapytac o to operatora! Ja nie operowałem - nie znam zakresu i przebiegu operacji - nie mogę wiec odpowiedzieć , zz