Grupki zaczerwienień na nogach

Witam. Od kilku tygodni mam w kilku miejscach takie małe grupki zaczerwienień na nogach. Jest ich kilka. Odkąd je zauważyłem w ogóle się nie zmieniają, nie swędzą, nie bolą, nie czuć ich na skórze przy dotknięciu. Czy konieczne jest udać się do dermatologa w tej sprawie? Czego objawem może być coś takiego? Zdjęcie: http://s1.postimg.org/kmhb5zorj/image.jpg Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie. Możliwe są zarówno zmiany o etiologii alergicznej lub infekcyjnej np grzybiczej. Wizyta u dermatologa jest konieczna.