Guzek po wycinanym ganglionie z nadgarstka

Witam, 4 kwietnia miałem wycinanego gangliona z prawego nadgarstka. 15 kwietnia zdjęcie szwów i szyny. Tego samego dnia lekarz pobrał mi wodę z blizny bo zrobiło się zgrubienie. 3 dni po tym pojechałem znowu, ponieważ było to samo, wbił igłę, wody naleciało bardzo mało , powiedział, że zrobił się skrzep i się wszystko dobrze goi. Od tamtego czasu minęło prawie 2msc a pod blizną mam jakąś kuleczkę / stwardnienie które jest bardzo twarde. Porównanie obu nadgarstków http://imgur.com/a/RM39Q

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - prawdopodobnie jest to resztkowa blizna po usuniętym ganglionie. Jeżeli nie przeszkadza - nie należy się martwić. W przeciwnym wypadku można usnąc chirurgicznie.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Zbieranie się płynu po wycięciu zmian chorobowych tkanek miękkich jest naturalne; niekiedy potrzeba kilkunastu tygodni, aby wysięk wchłonął się.
Równocześnie należy podkreślić, że możliwy jest nawrót gangliona po zabiegu wycięcia. Polecam wykonanie USG i kontrolę u specjalisty (ortopeda, chirurg)