Obniżone limfocyty a wyniki badania krwi

Proszę o interpretację wyników krwi. Martwią mnie obniżone limfocyty, wyczytałam, że może być to HIV. Ryzykowne współżycie miałam ponad 15 lat temu, ale nie mam żadnych objawów i czuję się dobrze. Proszę o interpretację i szczególne zwrócenie uwagi na obniżone limfocyty. WBC 8,3 x10^3/μL 4,0 — 10,0 •NEUT 5,6 x10^3/μL 2,5 — 5,0 •NEUT% 67,4 % 45,0 — 70,0 •LYM 2,0 x10^3/μL 1,0 — 5,0 •LYM% 23,7 % 25,0 — 50,0 •MONO 0,4 x10^3/μL 0,0 — 1,0 •MONO% 4,3 % 2,0 — 10,0 •EOS 0,4 x10^3/μL 0,0 — 0. Czy obniżone limfocyty w tych wynikach badania krwi mogą wskazywać na HIV albo inną groźną chorobę? Czy istnieje ryzyko, że jestem chora? A jak wygląda kwestia pozostałych wyników? Wydaje mi się, że poza obniżonymi limfocytami reszta jest w miarę w porządku, ale w sumie ja też się nie znam dobrze na tym... Z góry dziekuję za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Odsetek limfocytów jest obniżony nieznacznie dlatego proponowałabym się nie przejmować. Proponuję wykonać badanie za jakiś czas.