Jak interpretować wyniki badania kręgosłupa u osoby poruszającej się na kulach?

Dzień dobry chciałam aby na moje pytanie odpowiedział neurochirurg dziękuję LS kręgosłupa wykazuje pogłebiona lordozę lędżwiową zwezona szpara miedzykregowa L4L5 z cechami dehydratacji jądra miazdzystego na poziomie L4 L5 wypadniecie jądra miazdzystego Th 12 L-1torbiel na 5mm wniosek dyskopatia lędżwiowa za dwa miesiące mam mieć operacje czy jest jakieś ryzyko na dzień dzisiejszy poruszam się o kulach bo nogi mi się uginaja jak chodzę

Zakładam, że operacja jest konieczna, ale dobrze byłoby przygotować się do niej. Konieczne jest utrzymanie sprawności mięśni i stawów. Ćwiczenia powinny być dobrane i prowadzone pod opieką fizjoterapeuty o specjalności neurologicznej (PNF, McKenzie lub inne). Pozdrawiam, Paweł Czarnocki