Jak interpretować wyniki mojego męża przy wykryciu tętniaka?

Witam! Poniżej umieszczam wyniki tomografii mojego męża, wykryto tętniaka. Jesteśmy sparaliżowani strachem, proszę o interpretację wyników. "Aorta brzuszna nieposzerzona bez zmian miażdżycowych. Niedrożny początkowy odcinek pnia trzewnego na odcinku ok 7mm. Dystalny odcinek pnia trzewnego zasilany jest z krążenia obocznego od t. krezkowej górnej poprzez tętnice trzustkowo-dwunastniczą>GDA> t.wątrobową wspólną. Na gałęzi krążenia obocznego (t. trzustkowo-dwunastniczej dolnej) wytworzył się workowaty tętniak 16x17mm c-c 17mm. Szyja 5mm. Od worka tętniaka nie odchodzi żadna gałąź" Renata

Witam serdecznie,

Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.