Jak leczyć opuchnięte migdałki z białym nalotem?

Witam. Mam opuchnięte migdałki pokryte białym nalotem i ból gardła. Nie mam gorączki, możliwe że ze względu na stosowanie leku przeciwzapalnego (minesulin). Biorę również leki od bólu gardła (neo-angin, faringosept). Płukam gardło wodą utlenioną, od jutra wprowadzam płukanki z octeniseptu. Infekcja trwa już dwa tygodnie. Jaka jest szansa na zwalczenie infekcji bez antybiotyku? Czy jest realne zagrożenie poważnymi powikłaniami jeśli nie zastosuję antybiotyku? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Migdałki powinien ocenić lekarz, być może konieczny będzie antybiotyk skoro nie ma poprawy po tak długim czasie.
Pozdrawiam