Jak leczyć zakrzepicę na skutek złamania?

Witam Od tygodnia mam stwierdzoną wywołaną złamaniem zakrzepice zyl glebokich (udo)Biorę xarelto bardzo boję się zatorowosc pluc. Czy przy takiej zakrzepicy silnej i stosowaniu leków jest się czego obawiać. Bardzo proszę o odpowiedź wyczerpująca

Proszę się nie niepokoić nadmiernie, leczenie profilaktyczne jest dobre. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.