Jak mam leczyć bóle rąk i barków?

Witam. Od maja boli mnie ręka oraz bark. Ortopeda po badaniu stwierdził cechy ciasnoty podbarkowej, oraz lokieć tenisisty. Mam duże krepitacje w tym bolącym barku. Mam zaleconą fizjoterapię, oraz falę uderzeniową na łokieć. Dla pewności zrobiłam MRI barku, i mone pytanie brzmi, czy ten opis koreluje z objawami i diagnozą? Oraz czy to jakieś poważne zniany, czy dlugie do leczenia? MRI barku: Ścięgna stożka rotatorów o zachowanej ciągłości, drobne zmiany bliznowate w części dalszej SST. Zanik Ist m nadgrzebieniowego, poza tym brzuśce bez cech zaniku. Mięsień naramienny bez zmian. Obrąbek stawowy w ramach możliwości diagnostycznych badania bez zdeklarowanych szczelin pęknięć. Szerokość przestrzeni podbarkowej zachowana, kaletka nieposzerzona. Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia o prawidłowym przebiegu, niewielka tendinopatia, ślad płynu w pochewce. Bez zwiększonej ilości płynu w obrębie stawu ramiennego. Staw barkowo-obojczykowy z cechami wczesnej degeneracji. Typ I wyrostka barkowego. Kości bez zmian naciekowych. Zarys powierzchni stawowych gładki. Chrząstka zachowana.

W MRI nie opisano istotnych zmian, należy więc stosować się do zaleceń ortopedy i kontynuować leczenie zachowawcze. Warto rozważyć zastosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. diklofenaku lub naproksenu przez 7-14 dni). Sugeruję także pracę nad wzmocnieniem mięśni z grupy stożka rotatorów.