Jak mam skutecznie schudnąć? Mam 13 lat

Mam 13 lat, ważę 55 kg i mam 156 cm wzrostu, mam straszny problem, moje nogi są bardzo dużo i otyłe, chciałabym się  tego pozbyć, bo brzuch mam prawie płaski, ale nogi są ble. chciałabym być jak moje koleżanki szczupłe i ćwiczyć na WF w krótkich spodenkach. Przez to przezywają mnie grubasem . chciałabym się tego pozbyć. Więc chciałabym ważyć przynajmniej tak około 45, lub mnie. Jak mam to zrobić tak w miarę dobrym czasie. Pomocy, ciężko mi z tym.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie podałaś żadnych informacji odnośnie tego, jak się odżywiasz i jaki tryb życia prowadzisz (czy jesteś aktywna fizycznie?).
Z tego też względu ciężko jest mi określić, jakie ewentualne błędy popełniasz.
Odnośnie zasad zdrowego odżywiania:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Jeśli chodzi o kształtowanie dolnych partii ciała, to najlepsza do tego celu jest aktywność fizyczna.
Ruszając się regularnie spalisz niechcianą tkankę tłuszczową.
Nogi wysmuklisz poprzez spacerowanie, skakanie na skakance, jazdę na rowerze, ćwiczenia na stepperze, pływanie.
Wybierz to, co sprawia Ci przyjemność.
Pamiętaj, że wcześniej musisz porozmawiać o tym z rodzicami.
Nie odchudzaj się na własną rękę, o wszystkich działaniach informuj rodziców.
Szerokim łukiem omijaj kaloryczne produkty:
http://portal.abczdrowie.pl/produkty-zakazane-w-diecie
Jadaj 4-5 posiłków dziennie, zachowując przerwy rzędu 3h.
Nie podjadaj.

Pozdrawiam