Jak można pokonać grzybicę leczoną od 10 lat?

Jak można pokonać grzybicę leczona (różnymi lekarstwami, interwencja chirurgiczną) od 10 lat u osoby w młodym wieku, jeszcze przed 25 rokiem życia? Czy mogą być inne przyczyny takiego stanu, jakieś choroby sprzyjające? Czy możliwe aby źle zdiagnozowano te chorobę?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Grzybica często wystepuje u osób, które mają osłabioną odporność. Często towarzyszy również cukrzycy. Na początku wykonałabym badania właśnie w kierunku tej choroby. Jednak zawsze najpierw należy przeprowadzić wywiad lekarski i badanie fizykalne aby ustalić najbardziej prawdopodobną przyczynę Pani stanu. Mądry lekarz rodzinny powinien Pani pomóc we wstępnej diagnostyce i pokierować dalej, gdy jego możliwości diagnostyczne juz się skończą.