Jak ocenić ten opis MR po omdleniu?

Badanie MR głowy z kontrastem po utracie przytomności z drgawkami. Niewielkie zaniki korowe mózgu w okolicach czołowo-ciemieniowych. Zaniki podkorowe mózgu. Niewielkie zaniki korowe móżdżku po stronie prawej. Poszerzony zbiornik wielki móżdżku, o wymiarach 16,6x18,6x22mm, z przypłaszczeniem robaka móżdżku od góry- możliwość torbieli. Obraz warstwy korowej, istoty białej, jąder podkorowych, struktur pnia mózgu i zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej prawidłowy. Liczba Huckmanna wynosi 62,8mm, komora III nieposzerzona. Zmian o patologicznym sygnale ani patologicznego wzmocnienia kontrastowego w obrębie mózgowia nie stwierdza się. Przyścienne zgrubienie błony śluzowej zatok czołowych oraz sitowia przedniego obustronnie oraz miejscowe zatok szczękowych.

Witam! Przy wystąpieniu utraty przytomności z drgawkami obowiązkowo należy wykonać EEG. Bardzo dobrze, że już jest badanie obrazowe (RM głowy), ale w diagnostyce równie ważne jest badanie EEG, bo a zasadzie RM wypadł nieźle. Powodzenia W. Łuczkowski.