Jak ocenić ten wynik badań hormonalnych u 23-latki?

Dzień dobry, chciałam poprosić o interpretację moich poziomów hormonalnych, które zostały wykonane na początku cyklu miesiączkowego. Dodam tylko, że mam 22 lata i badania zostały mi zlecone ze względu na uporczywy trądzik. Badanie USG nie wykazało obecności policystycznych jajników. Estradiol: 32,4 (12,4 - 233 pg/ml) Testosteron wolny: 2,01 (0,1 - 6,3 pg/ml) Testosteron: 40,30 (8,4 - 48,1 ng/dl) 17-hydroksyprogesteron: 0,71 (0,2 - 3,6 ng/ml) SHBG: 77,61 (32,4 - 128 nmol/l) Androstendion: 1,79 (0,49 - 1,31 ng/ml) DHEA-S: 347,0 (148,0 - 407,0 µg/dl) Czy powyższe badania mogą sugerować nieprawidłowe funkcjonowanie nadnerczy lub jakąkolwiek inną nieprawidłowość, która wymagałaby wykonania dalszych badań? Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Dzień dobry, opis badań najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym, bądź lekarzem, który je zalecił. To on najlepiej zna dany przypadek i będzie w stanie od razu dobrać odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz