Wynik badania krwi i hormonów 37-latki

Witam Wykonałam badania pierwsze: PRL-17,4 ng/ml testosteron: 3,05 nmol/l DHEA-SO4 188,40 ug/dl SHBG 414,4 nmol/l Potem robiłam test hamowania deksameazonem: Badania przed: Androstendion 4,75 ng/ml Cortisol 28,4 ug/dl testosteron 2,36 nmol/l DHEA-SO4 182,2 Po teście: Androstendion 0,60 ng/ml kortyzol 1,00 ug/dl testosteron <0,087 nmol/l DHEA-sO4 16,70 UG/DL 17-hydroksyprogesteron 3,69 ng/ml Proszę o zdiagnozowanie na podstawie wyników co to za choroba. ;

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by diagnozować jakiekolwiek schorzenia tylko na podstawie wyników. Sugeruję, by wyniki ocenił specjalista endokrynolog w oparciu o szczegółowe dane kliniczne.