Wynik badania hormonów nadnerczy

Witam. lekarz zlecił badania z których nieprawidłowo wyszły Androstendion 4,4 ng/ml norma 0,3 - 3,5 DHEA (s) 21,6 ng/ml norma 1,3 - 9,8. endo-gin wykluczył policystyczne jajniki,zlecił blokowanie deksametazonem PRZED wyniki przed DHEA-S 534,8 ug/dl norma 98,8 - 340, SHBG (s)175 nmol/l norma19,8 - 122 PO Androstendion 3,9 ng/ml norma 0,3 - 3,5, DHEA (s) 2,3 ng/ml norma 1,3 - 9,8 DHEA-S 63,75 ug/dl norma 98,8 - 340 reszta wyników, tarczyca w normie czy wskazuje to na raka kory nadnerczy?

Wyniki badań wskazują na prawidłowe hamowanie wydzielania DHEA co wskazuje na hyperandrogenizm nadnerczowych czynnościowy , nie na raka nadnerczy. Warto oznaczyć ponadto 17-OHP w celu wykluczenia późno ujawniającego się wrodzonego przerostu nadnerczy ( badanie krwi rano, na czczo, między 3a5 dniem cyklu) oraz badanie tomografii komputerowej nadnerczy( jamy brzusznej).