Jak odczytać badanie -IQ -Wais -R-PL?

Moje pytanie brzmi -jak mam odczytać badanie -IQ -Wais -R-PL ? .Podaję następujące dane- II-(92),- (112) .Dodam także że badanie było wykonywane w wieku 29 lat jako diagnostycznie w schizofrenii .

Witam
Interpretacja testu WAIS jest możliwa jedynie w oparciu o dostęp do pełnego badania, ponieważ ten test mierzy wiele funkcji poznawczych oraz praktycznych i dopiero na podstawie pełnej skali można orzekać o wynikach badania. Proszę zapytać osoby wykonującej badanie o wyniki i interpretacje badania.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Ogólnie II pomiędzy 92 a 112 oznacza normę intelektualną (wynik w granicach przeciętnej). Najlepiej jednak o interpretację testu i wyniku dopytać psychologa, który przeprowadził badania. Będzie potrafił najlepiej wyjaśnić i rozwiać wątpliwości.